19/03/2014 - 20:35

The Voice: Ποιοι παίκτες διαγωνίζονται στο τελευταίο Battle της Παρασκευής;

Ολοκληρώνονται τα Battles την Παρασκευή. Τι θα δούμε στα live;

Την Παρασκευή 21 Μαρτίου ολοκληρώνονται τα Battles του «THE VOICE», με το 4ο και τελευταίο επεισόδιο. Από την Παρασκευή 28 Μαρτίου τα live- η τελευταία και πιο καθοριστική φάση του talent show- ξεκινούν στον ΑΝΤ1 και φέρνουν πολλές εκπλήξεις! 

Κατά τη διάρκεια των Live θα δούμε διάφορες ενδιαφέρουσες συνεργασίες επί σκηνής. Οι διαγωνιζόμενοι θα μοιραστούν το stage με τους Coach, αλλά και με guest καλλιτέχνες. Στόχος τους είναι να χαρίσουν μοναδικές τραγουδιστικές ερμηνείες. Στην έναρξη των Live, οι Coach θα παρουσιάσουν ένα κοινό performance.



1ο & 2ο Live
Σε αυτή τη φάση του THE VOICE έχουν απομείνει 32 διαγωνιζόμενοι, οι 16 από τους οποίους θα εμφανιστούν στο 1ο live και αντίστοιχα οι υπόλοιποι 16 στο 2ο live. Στο 1ο διαγωνίζονται 4 παίκτες από κάθε ομάδα και καθεμία από τις 4 συνολικά ομάδες διαγωνίζεται διαδοχικά. 

Πριν διαγωνιστεί η πρώτη ομάδα ανοίγουν οι γραμμές, για τους 4 διαγωνιζόμενους και στη συνέχεια οι 4 παίκτες τραγουδούν και λαμβάνουν τα σχόλια των Coach. Μόλις ολοκληρώσει την εμφάνισή του και ο τέταρτος διαγωνιζόμενος οι γραμμές για τη συγκεκριμένη ομάδα κλείνουν. 

Ο παρουσιαστής ανακοινώνει την απόφαση του κοινού, δηλαδή ποιος από τους 4 διαγωνιζόμενους συγκέντρωσε από το κοινό τις περισσότερες ψήφους. Ο πρώτος λοιπόν «σώζεται» από το κοινό και συνεχίζει στο 3ο live. Στη συνέχεια o Coach της ομάδας καλείται να αποφασίσει ποιον από τους υπόλοιπους 3 παίκτες θα «σώσει» για να συνεχίσει και εκείνος στο 3ο live. 

Προς το παρόν όμως, μένουν να δωθούν μερικές "μάχες" ακόμα αυτή την Παρασκευή. Ποιοι παίκτες διαγωνίζονται;

ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΩΝΗ ΡΕΜΟΥ
Φανή Τσελεπή
Βέρα Μπούφη
Δημήτρης Τικτόπουλος
Δημήτρης Μαρμαρινός

ΟΜΑΔΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΒΑΝΔΗ
Ελπίδα Παπακοσμά
Μάρω Λιάπη
Ελένη Γεραγίδη
Μαρία Εγγλέζου

ΟΜΑΔΑ ΜΙΧΑΛΗ/ STAVENTO
Ιορδάνης Καρακασίδης 
Άρης Καμπανός 
Κωνσταντίνα Χριστοπούλου
Τάσος Παναγιωτόπουλος

ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΙΝΑΣ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ
Irwan Easty
Μαριάννα Ρόζαλιν Μακρέλ
Ειρήνη Καλαμαράκη
Γιώργος Παππάς

Σχολιάστε το άρθρο

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα σχόλια σας, ΔΕΝ υοθετούνται! Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση, θα είναι στη διάθεση οποιουδήποτε, παρουσιάσει έννομο συμφέρον!

M20/03/2014 - 12:50:38

The voice του εξωτερικού έκανε παγκόσμιος καριέρα ο Charly Luske ,,ραδιοφονικη επιτυχία που παίζονται και εδω στα ραδιόφωνα είναι το τραγούδι Charly Luske ft. Ali B @@@ Bro@@@nie Dutch - Blurred Lines ,όλα τα ξέρετε ρε εσείς χαχα

εναν τον εχουμε20/03/2014 - 02:26:47

Δεν πειραζει,στην Ελλαδα γραφει σε ολους ο Νικος Μωραΐτης.Σε εντεχνους σε ατεχνους σε ποπ,ροκ,Ολα τα σφαζει όλα τα μαχαιρωνει.

ω ναι20/03/2014 - 01:50:34

Συμφωνω μαζί σου...φωνες εχουμε αφθονες..τραγουδια δεν εχουμε

Η φωνη δε λεει τπτ20/03/2014 - 01:30:25

Τραγουδιστης που δε γραφει κ δενε χει δλδ ταυτοτητα δεν θα κανει καριερα@@@ Ολα αυτα ειναι ανουσια...η φωνη φτιαχνει εδω τραγουδαει η Μαντονα...αλλα θελει αλλα λραγματα ειτε φτιαχτα με επιτελεια κλπ. Ειτε βλ. αντελ με καταθεση ψυχης κ τραγουδιων....

...20/03/2014 - 01:09:56

εγω πρωτη και τελευταια φορα μεγαυτηκα από τη λορενα μακενιτ που γραφει μονη της τα τραγουδια της... Μετα απάυτη το χαος.

Amy για παντα20/03/2014 - 01:07:07

Την τελευταια φορα που μαγευτηκα από καλλιτεχνη ηταν με την Amy Winehouse η οποια ειχε συγκλονιστικη φωνη,αλλα και το cd της Back to Black ειχε τραγουδια διαμαντια.Ολα ηταν ένα και ένα.Τραγουδιστης χωρις τραγουδια δεν εχει μελλον οσο φωναρα και να είναι.

ε20/03/2014 - 00:57:51

Εγω @@@ρω να πω ότι με το ιντερνετ και την τοσο ευκολη προσβαση πια στην μουσικη εχει χαθει κάθε μαγεια.Ενας πολτος εχει γινει.Και ο καλυτερος, η καριερα που θα κανει θα εχει συντομη ημερομηνια ληξης. Μετα θα παρει σειρα ο επομενος.Μιλαω και για το εξωτερικο.Κανεις πια δεν εντυπωσιάζεται με τιποτα.

,20/03/2014 - 00:57:47

ο μπαμπας της δουκισσας?

κι ομως20/03/2014 - 00:56:09

Ο Νικος Νομικος

...20/03/2014 - 00:52:20

εχει κυκλοφορησει από την προηγουμενη βδομαδα, και τι εγινε. Όλα τα 7χρονα τραγουδάνε. Μετα την εφηβεια αλλαζει η φωνη, δεν εχει νοημα... ποιο 7χρονο εκανε καριερα? ο ζορτνυ? ο σαντικαι? κανενας

Να χαρω εγω μουσικα αυτια20/03/2014 - 00:49:26

Για επταχρονο μιλαμε ε; Το βιντεο το ειδατε η απλα σχολιαζετε στον αερα;

καλα20/03/2014 - 00:47:43

Ελα μωρε κάθε λιγο και λιγάκι μας δειχνουν ειτε ένα παιδι ειτε έναν ενηλικα και μας λενε πως θα μεινουμε αφωνοι.Ωραια και?Τραγουδια δεν υπαρχουν πια από φωνες και φωνάρες χορτασαμε.

απιδια20/03/2014 - 00:41:37

όλα τα 7χρονα τραγουδάνε ετσι

Για δειτε και αυτο το μικρο20/03/2014 - 00:34:01

http://youtu.be/2da7N6ADm9s Δειτε αυτη την επταχρονη να τραγουδα και αν δε σας πεσουν τα μαλλια ....ελατε να μου πειτε για κοσμιδου και φωναρες του κ.ω.λου.

σιγα19/03/2014 - 23:21:28

Γιατι να βγει ο Τικτοπουλος?Βγηκε στο προηγουμενο που πηρε μερος?Και επειδή τραγουδα στο Πανθεον τι εγινε? Θα τον ψηφισουν ο Ρεμος η Βισση και τα γκαρσόνια?

μεγαλεια19/03/2014 - 23:14:48

Μια αγωνια που εχετε που θα τραγουδησουν μετα.Οπου τραγουδουν και ολοι οι υπολοιποι εχουν βγει δεν εχουν βγει από ριαλιτυ.Για κανενα μεροκαματο θα ψαχνουν.Δηλαδη ολους αυτους που @@@ρουμε και δεν εννοω τους λαικους των μπουζουκιών που τους στηριζουν οι μαγαζάτορες τι το μεγαλο και σπουδαιο κανουν?

ο τικτοπουλος θα βγει νικητης πιστευω19/03/2014 - 23:12:53

εχει χοντρο βυσμα εκει μεσα και ειναι και στο Πανθεον

ΓΑ219/03/2014 - 22:51:34

Δηλαδη στους 4, ο κάθε κοουτς θα διαθετει έναν δικο του; Εάν είναι ετσι, η δυναμικοτητα των οκταδων -ενδεκάδων θα λεγαμε- του κάθε κοουτς παει περιπατο, και το ματς θα κριθει στα πεναλτι, στη ψυχραιμια, και την αποδοση στις 2 βραδιες , ημιτελικου και τελικου.

τα φαβορι19/03/2014 - 22:37:51

παναγιωτοπουλος βιντζηλαιος,δημητρακοπουλου κατεχουν και το @@@νο και ελληνικο η βιολετα,αρετη,καμπανος φοβεροι στο ειδος τους,παντως ενας από αυτους θα είναι ο νικητης από την ομαδα του μιχαλη.επισης και ο μπεκε από την ομαδα του ρεμου εχει και το ελληνικο και το @@@νο τραγουδιστικα

ελεος19/03/2014 - 22:34:02

και τι ελληνικο να τραγουδησουν; δεν εχουμε ποικιλια, λαικο-εντεχνο, εντεχνο-λαικο, δεν υπαρχει κατι άλλο... η ελληνικη ποπ και η ελληνικη ραπ είναι για γελια... Οποιος γουσταρει λαικοεντεχνες μλκιες να μη βλεπει δε βοις. Να παει στα μπουζούκια και στις λαικες μουσικες σκηνες.

ουτε μπουζουκια19/03/2014 - 22:33:30

αν βγει νικητης καποιος απο τα παιδια που τραγουδαει ροκ δεν μπορει να τραγουδαει σε μπουζουκια..

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:32:06

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ Κ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΜΟΤΑΡΟΥΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:29:24

Ε ΤΟΤΕ Ας ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ..

.19/03/2014 - 22:27:40

με το ζορι να πουν ελληνικο ρε παιδι μου; Εχει παει κανεις στον Ρεμο να του πει να τραγουδησει κατι ξ.ε.ν.ο για να μας αποδει@@@ι την αξια του; τι είναι αυτά που λετε; ότι θελει τραγουδάει ο καθενας.

πατουχας19/03/2014 - 22:27:33

Τι νουμερο παπουτσι φοραει ο αντουαν;;σαρανταπεντε;

Πάντως από τα The Voice του εξωτερικου19/03/2014 - 22:26:15

κανενας δεν εχει κανει καριερα,μονο ελαχιστα τραγουδακια εχει βγαλει,στη χωρα του,ουτε ειναι παγκοσμιως γνωστος κανενας.Ποσο μαλλον στη φτωχη Ελλαδα που ζουμε,οποτε πιστευω οτι ο νικητης απλα θα ανοιγει το προγραμμα στα μπουζουκια.

...19/03/2014 - 22:25:31

voice κανεις λαθος για τον παναγιωτοπουλο λεει τελεια και τα ελληνικα και τα αγγλικα τραγουδια

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:24:15

Α ΚΑΤΑΛΑΒΑ..ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΕΤΟΥΛΑ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΥΠΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΜΥΤΗ..

Η επιλογη των τραγουδιων ειναι απο την παραγωγη19/03/2014 - 22:22:39

οπως γινοταν και στο X Factor και στο Fame Story

ευχαριστω19/03/2014 - 22:18:14

ξ.ε.ρετε

ευχαριστω19/03/2014 - 22:16:22

@@@ρετε αν στα live η επιλογη των τραγουδιων θα γινεται απο τους ιδιους τους διαγωνιζομενους?

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:11:20

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ..

ΓΑ219/03/2014 - 22:09:41

Ας μην ειμαστε σιγουροι για τιποτα. Στα μπατλς τα φαβορι υστερησαν ευκρινως λογω αγχους. Στα λαιβ μπορει να ερθουν τα πανω κατω λογω ακομη μεγαλυτερου αγχους. Επισης ισως θα παιζει ρολο και η καταγωγή και η δημοφιλια του κάθε κοουτς εφόσον η βαθμολογια είναι μεικτη, επιτροπης και κοινου.

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:09:37

ΕΝΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΙΑΠΡΕΠΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΜΟΝΤΕΛΑ Κ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ..ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΠΗΞΑΜΕ ΧΑΧΑ..ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΠΑΣ Κ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΗΝ ΤΟ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ..ΕΙΔΕ Κ ΣΤΟ ΓΙΟΥΤΙΟΥΜΠ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΤΩΡΑ;

voice19/03/2014 - 22:03:49

της εχουν φουσκωσει τα μυαλα της αρετης με τοσα θετικα σχολια που εχει ακουσει για την χροια της που και να ηθελε να ασχοληθει με κατι αλλο μετα το σχολειο,τωρα οπου βρεθει λεει οτι το ονειρο της ειναι να σπουδασει στο εξωτερικο τραγουδι κλπ.

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 22:01:48

ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΙΜΙΛΗ ΕΧΕΙ ΦΩΝΑΡΑ Κ Η ΒΙΟΛΕΤΑ ΕΠΙΣΗΣ...ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ..ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΗΛΙΘΙΟ ΠΟΥ ΘΕΟΠΟΙΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΣΦΑΙΡΙΚΑ Κ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ..ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ..ΣΤΑΘΕΙΤΕ ΒΡΕ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ Κ ΚΡΙΝΕΤΕ;

12319/03/2014 - 22:00:13

ναι αλλα μονο η αρετη συζητιεται, ειτε θετικα ειτε αρνητικα. Αυτό εχω παρατηρησει και από δω και από αλλου

Σασα19/03/2014 - 21:57:31

επισης και ο μαυρουλης ο Στιβεν δεν μου αρεσε καθολου ενω την πρωτη φορα ενθουσιαστηκα τωρα μου φανηκε φαλτσος. Ο αλλος ο Κυπριος ηταν πολυ καλυτερος. τι να πεις

voice19/03/2014 - 21:56:24

η αρετη μονο αγγλικα τραγουδια τραγουδαει καλα γιατι εχει καλη προφορα η την επιτηδευει ωστε να φαινεται οτι εχει αγγλικη προφορα,γενικα δεννομιζω οτι σεελληνικο τραγουδι θαειναι το ιδιο καλη, το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα φαβορι που τραγουδουν αγγλικα τραγουδιαγιαβιντζηλαιο-μαγαλιο-αξιωτη-τζωρτζινα και παναγιωτοπουλο.ο καμπανος και η αιμιλυ χαραλαμπους που εχουν ωραια χροια στα ελληνικα τραγουδια θα ηταν πιο θεμιτο να προχωρουσαν στηνν τελικη πενταδα αλλα δεν το νομιζω τελικα οτι θα γινει αυτο.

Σασα19/03/2014 - 21:56:14

α ναι τρελο βυσμα κι αυτη

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 21:53:21

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΟΝΙΡΑΜΑ

Σασα19/03/2014 - 21:52:43

ποια ηταν η Αντιγονη? κι εμενα γατακη μου θυμιζει η Αρετη παρεπιπτοντως

ΚΙΤ-ΚΑΤ19/03/2014 - 21:50:46

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΦΩΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ;Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΛΕΓΑΝ ΦΩΝΑΡΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΑΥΤΙΑ..ΑΣ ΤΗ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ;ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Κ ΦΑΤΣΑ

voice19/03/2014 - 21:44:46

παντως αν δεν ειναι η αρετη νικητρια θα ειναι καποιος αντρας νικητης σιγουρα,γυναικα πλην της αρετης δε νομιζω να νικησει

ΖΙΟ19/03/2014 - 21:29:40

Παρακαλω να μη βριζετε. Από τη Σαντορινη μεχρι τη Κυπρο κατω από τη Θαλασσα εχουμε μια δευτερη πατριδα αξιας 2 τρις σε βαθος 40 χρονων, που βεβαια, για να την υπερασπίσουμε θα επρεπε η χωρα να ειχε ευγενεις και σοβαρους πολιτες, και οπωσδήποτε 25-30 φρεγάτες...Η δευτερη αυτή πατριδα βεβαια είναι χαμενη, αφου μερικοι βριζουν ...τους Κυπριους, τους Καλλιτεχνες, σχεδόν ολους.

.19/03/2014 - 21:14:52

λογικα παλι καποιος κυπριος η κρητικος θα βγει, ανεξαρτητου φωνης. Το χουν ταμα στα κολονησια να ξ.εσκιζονται στα τηλεφωνα κάθε φορα που υπαρχει κυπριος/κρητικος καπου

voice19/03/2014 - 21:12:47

ας ελπισουμε μονο οτι δεν θα βγει νικητρια η 16χρονη αρετη γιατι εχει υπερεκτιμηθει...

O Μαρμαρινος αξιζει,αλλα απο ατυχια ειναι στην19/03/2014 - 21:04:58

ομαδα του Ρεμου,εχει μαζεψει,την σκυλου Νατασα Βενετη,ευτυχως που δεν θα περασει και η Μπουφη

χου κερς19/03/2014 - 21:02:00

ειτε ο μαρμάρινος ειτε ο τικτοπουλος αδιαφοροι όπως ολη η ομαδα του ρεμου... Εκ του αποτελέσματος μιλωντας, την καλυτερη ομαδα την εχει η ΒΑΝΔΗ.

επισης θελω να περασει ο Δημητρης Μαρμαρινος19/03/2014 - 20:53:29

και οχι ο Δημητρης Τικτοπουλος,γιατι ειχε ξαναπαει σε reality και ειχε περασει μεσα,και ειναι και χοντρο βυσμα εκει μεσα.

...19/03/2014 - 20:50:57

βασικα η φωνη του εμοιαζε με του παριου, και καλυτερη από θεμα εντασης, γιαυτο σκυλιασε ο ρεμος

οχι και αλλα ντ'αλλων19/03/2014 - 20:49:30

ο Ir@@@an και η Ειρηνη αξιζουν.η Ειρηνη τραγουδησε το Με τα ματια κλειστα της Γιωτας Νεγκα

επισης19/03/2014 - 20:48:45

ελπιζω να εχει περασει και ο καμπανος γιατιαδικηθηκε στα blind auditions που γυρισε τελευταια στιγμη ο μιχαλης..και ο κομπλεξικος ο ρεμος επειδη εμοιαζε η φωνη του με την δικια του το επαιζε κινεζος

τραγικο19/03/2014 - 20:47:51

αλανταλλων τα ζευγάρια της μελινας..ασχετη εντελως η γυναικα, πηγε στο βοις για να κανει τα γλυκα ματια στον αναστασιαδη

το σιγουρο ειναι...19/03/2014 - 20:45:35

οτι απο την ομαδα του Ρεμου η μια που θα περασει ειναι η Φανη Τσελεπη,και θα μεινει εκτος η Βερα Μπουφη, και απο την ομαδα της Δεσποινας θα περασει η Ελενη Γεραγιδη και θα μεινει εκτος η Μαρια Εγγλεζου.Απο την ομαδα του Μιχαλη θελω οπωσδηποτε τον Τασο Παναγιωτοπουλο,ειναι απο τις 10 καλυτερες φωνες.